Zatoka Pucka

Zatoka Pucka stanowi zachodnią częścią Zatoki Gdańskiej i przy tym jest nadzwyczaj płytka (średnia głębokość to ok 3 m), od otwartego morza oddziela ją tylko Półwysep Helski, a zwyczajowa granica zatoki to linia łącząca miasta Gdynia i Hel. Niemniej jednak należy pamiętać, że w tym akwenie znajdują się także głębie - Kuźnicka i Chałupska Jama - maksymalna głębia to 55 m.

Zatokę dzieli się na część wewnętrzną (do linii Kuźnica - Rewa) i drugą, zewnętrzną. Wewnętrzny fragment Zatoki Puckiej jest osłonięty z każdej strony i posiada faktycznie tylko dwa żeglowne przepusty z zewnętrzną częścią Zatoki (poprzez Mewią Rewę) - Przejście Kuźnickie i Głębinka.

Te płytkie i spokojne wody to doskonałe okoliczności do ćwiczenia sportów wodnych. Latem w Pucku, faktycznie w każdym tygodniu, odbywają się zawody żeglarskie. Na południe od Mierzei Helskiej płycizna rozpościera się daleko wgłąb zatoki - z tego powodu ten obszar jest jednym z lepszych w w Polsce i Europie do uprawiania kite- i windsurfingu. Krótko mówiąc, w każdej z miejscowości w rejonie wewnętrznej części zatoki Puckiej (Kuźnica, Chałupy, Władysławowo, Puck, Rewa) działają szkoły i wypożyczalnie sprzętu wind- i kitesurfingu.

Kolejnym plusem tego akwenu jest fakt, iż wody wewnętrznego wycinka zatoki w sezonie wakacyjnym ogrzewają się błyskawicznie. Zdarza się, że temperatura wody osiąga wartość ponad 25 stopni Celsjusza, kiedy w tym samym okresie temperatura wody nad otwartym akwenem wynosiła z trudem 15 stopni Celsjusza.

Zobacz panoramę

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00