Marsz Śledzia Kuźnica - Rewa.

  • location_on z Kuźnicy do Rewy

Marsz Śledzia Kuźnica - Rewa

Wody zatoki Puckiej (poza dwoma głębiami) są wyjątkowo płytkie, ciekawostka jest częściowo podwodna mierzeja przebiegająca od rewy do Kuźnicy. Od strony Rewy fragment wystający z wody liczy ok. 1 km długości. Pozostała część chowa się pod wodą, biegnąc prawie w prostej linii aż do Kuźnicy położonej na Półwyspie Helskim. 

Postanowiono wykorzystać tę osobliwość przyrodnicza do popularyzacji Rewy i aktywnego wypoczynku nad morzem. Od kilku lat latem tą mielizną odbywa się Marsz Śledzia, czyli przejście mielizną z Kuźnicy do Rewy. Wędrówka trwa około 6 godzin - to około 10 km marszu przez wodę, która przeważnie sięga kolan, zaledwie kilkaset metrów to przeprawa przez Depkę, wpław lub łodziami. Dodatkową atrakcją dla uczestników marszu jest wizyta na wystającym częściowo ponad powierzchnię wody, leżącym blisko Szpyrku (jak na Cypel Rewski mówią miejscowi) wraku okrętu podwodnego ORP Kujawiak. 

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w Marszu Śledzia powinni szybko podejmować decyzją - gdyż przejście odbywa się raz w roku i jest ograniczona liczba uczestników.

Galeria

Lokalizacja

388 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 944 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0